KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15275059

nr 1527 5059

Max Hellberg

(1907-1976), Sverige

Oljemålning, Fjällmotiv. Signerad. Olja på duk, 80x127 cm, yttermått inklusive ram: 87x133 cm

Kondition: slitage, skador, färgbortfall

Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 13 mars 2023
kl 18:03:16

11/3 19:56:20 1      Vinnande bud

Max Hellberg

Läs mer om Max Hellberg